تبلیغات
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی - 1 + 45 راز خانه‌ای زیبا و سالم
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی
امسال بهار را از پشت شیشه‌های خانه به درون خانه‌تان بیاورید؛ برای این كار كافی است كمی در دكوراسیون خانه خود دست ببرید؛ مطمئن باشید هزینه زیادی نخواهد داشت:بهاری شوید

امسال بهار را از پشت شیشه‌های خانه به درون خانه‌تان بیاورید؛ برای این كار كافی است كمی در دكوراسیون خانه خود دست ببرید؛ مطمئن باشید هزینه زیادی نخواهد داشت:

1 از اتاق پذیرایی شروع كنید. با انتخاب رنگ‌های شاد زرد، لیمویی و نارنجی رسیدن بهار را احساس كنید. از گلدان‌های شاد و روشن، كوسن‌های طرح‌دار و با روح و قالیچه‌های كنفی استفاده كنید.
2 با انداختن یك متر پارچه گل‌دار بالای تخت حال‌وهوای جدیدی به اتاق بدهید. با استفاده از قاب‌های ارزان‌قیمت تزئین‌شده با كاغذ كادو دیوارهای خالی را پر كنید. پاتختی را با زدن یك رنگ براق جلا دهید.
3 با كشیدن یك گل روی فرش كنفی، استفاده از كوسن‌های گل‌دار و انداختن یك رومیزی سفید ساده به اتاق آفتاب‌گیر خود حال و هوای بهاری بدهید.
4 از گیاهان استفاده كنید. 2 ظرف شیشه‌ای پایه‌دار را داخل هم قرار دهید. گیاهان كوچك را در ظرف پایینی و برگ‌های بزرگ‌تر و آب را در ظرف رویی قرار دهید.
5 استفاده از برچسب دیوار، راهی سریع و آسان برای دكوراسیون سطوح ساده است. قسمت بالای تخت و بخشی از دیوار را با برچسب طرح بدهید. برچسبی با حال و هوای بهاری انتخاب كنید.
6 از زیرلیوانی‌های ارزان قیمت به‌عنوان كار هنری برای دیوار استفاده كنید. آنها را روی كارت‌های چسب‌دار رنگی بچسبانید و داخل قاب‌های آماده قرار دهید. زیرلیوانی‌های گرد و ضخیم را داخل قاب مربع شكل قرار دهید.
7 گاهی مواقع تنها با تغییر حال و هوای یك پنجره می‌توان بهار را به داخل آورد. با یك پرده طرح‌دار زیبا، مدل رومن، حالت هنری به پنجره بدهید.
8 یك قفس چوبی قدیمی كه روشن رنگ شده و داخل آن لانه پرنده، تخم‌مرغ و گل‌های كوچك قرار داده شده باشد، از دیگر روش‌های نمایش بهار است.

عطر زدایی لباس‌ها

بوی عطر روی لباس نسبت به پوست بدن دوام بیشتری دارد؛ به همین دلیل ممكن است بوی عطری كه در یك مهمانی به لباس خود زده‌اید تا مدت‌ها روی لباس باقی بماند و با قرار دادن آن داخل كمد، این بو به سایر لباس‌ها منتقل شود. همین مشكل را ممكن است با عطری كه به دست خود زده‌اید، پیدا كنید؛ برای رهایی از این مشكل به روش‌های زیر پناه ببرید:
  •  از بین بردن بوی عطر از روی پوست
9 قبل از هر اقدام دیگر، قسمت‌های مورد نظر بدن را با آب خنك شست‌وشو دهید سپس خشك كنید.
10 نیم پیمانه جوش شیرین را با نیم پیمانه آب ولرم كاملا هم بزنید تا مایه خمیر مانندی به دست بیاید. این مایه را به‌مدت ۱۰دقیقه روی پوست قرار دهید سپس با آب ولرم بشوئید .
11 پنبه‌ای را به مخلوطی از سركه سفید و روغن زیتون آغشته كنید و روی محل موردنظر بمالید و پس از ۵ تا ۱۰دقیقه بشوئید. سپس بدن خود را با صابون شست‌وشو دهید.
  •  از بین بردن بوی عطر از روی لباس
12 آسان‌ترین راه‌حل، قراردادن لباس‌ها در معرض حرارت، نور خورشید و هواست.
13 لباس‌ها را در لباسشویی قرار دهید و از مایع یا پودر ماشین بدون بو به اضافه یك و نیم پیمانه سركه برای شست‌وشو استفاده كنید؛ سپس لباس‌ها را در آب خالی آبكشی كنید و در هوای آزاد قرار دهید.
14 نیمی از یك تشت را با آب پر كنید و یك پیمانه جوش شیرین یا پودر لباسشویی به آن اضافه و لباس‌های مورد نظر را به‌مدت چند ساعت یا یك شب كامل در محلول خیس كنید. روز بعد با آب خالی شست‌وشو و در هوای آزاد قرار دهید.

  •  چگونه برق افتادگی لباس را از بین ببریم ؟
برای همه پیش می‌آید كه از روی حواس پرتی اتو را مستقیم روی لباس قرار دهند و برق بیندازند؛ نگران نباشید راه رهایی از برق افتادگی لباس را ما به شما یاد می‌دهیم:
15 برای جلوگیری از برق افتادن لباس باید درجه اتو را كم كنید.
16 اگر لباس موردنظر دارای الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر، آكریلیك و... است، علت برق افتادن به‌دلیل ذوب شدن فیبرهاست و كاری از دست شما ساخته نیست اما اگر از جنس پشم، نخ یا كتان است هنوز امیدی وجود دارد.
17 مخلوطی از نیم لیوان سركه و نیم لیوان آب را روی لباس بپاشید و با اتو بخار به آرامی روی لباس فشار دهید. هنگامی كه پارچه هنوز گرم است با برس نرمی روی قسمت بكشید.
18 آن قسمت از پارچه را كه برق افتاده است روی میز اتو بگذارید،  پارچه نمناك روی آن قرار دهید و اتو را روی آن بگذارید تا قسمت موردنظر خوب با بخار اتو شود. سپس پارچه مرطوب را بردارید و روی لباس را برس بكشید.

  • پختن تخم مرغ بدون ترك
19 تخم مرغ آب پز را بعد از جوشاندن حدود یك دقیقه در آب سرد بگذارید، پوست آن مانند یك نوار متصل به هم كنده می‌شود. قبل از اینكه تخم‌مرغ را آب پز كنید، درون ظرف مورد نظر كمی نمك بریزید، دیگر تخم مرغ‌ها ترك برنمی‌دارد.

تابلوها را كجا نصب كنید‌؟

چیدمان خانه به سلیقه و خواست شما بستگی دارد اما نصب تابلو در كنار سلیقه، اصولی هم دارد كه بهتر است بدانید و هماهنگی و زیبایی خانه خود را با یك اشتباه كوچك به هم نریزید

20 استفاده از تابلوهای نقاشی به هماهنگی و زیبایی خانه بسیار كمك می‌كند ولی هنگام نصب این تابلوها باید درنظر داشته باشید بالاتر یا پایین‌تر از حد تعریف شده آنها را آویزان نكنید. حد تعریف شده نصب تابلوها میانگین قد طبیعی افراد است، یعنی بین ۱۵۸ تا ۱۷۰‌سانتی‌متر از كف زمین.  این اندازه با قد نسبی اعضای خانواده متغیر است. باید درنظر داشته باشید بیش از حد بالای دید معمولی قرار نگیرند چرا كه هدف از نصب تابلوها لذت بردن از دیدن آنهاست. اگر درنظر دارید مجموعه‌ای از تابلوها را روی دیوار به نمایش بگذارید، می‌توانید مجموعه را از اندازه ۱۳۰ تا ۱۸۵‌سانتی‌متر گسترش دهید.
21 از نصب تابلوهای كوچك بر دیوارهای بزرگ اجتناب كنید زیرا هم از ارزش كار هنری كم می‌شود و هم دیوار كوچك به‌نظر می‌رسد. معمولا تابلوهای هنری، باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا یك عنصر دكوراتیو به شمار آیند. این تابلوها بهتر است روی دیوار مقابل مبلمان نصب شوند. اگر تابلویی با پهنای كافی پیدا نكردید، می‌توانید از مجموعه‌ای تابلو استفاده كنید.
22 هنگام استفاده از مجموعه‌ای تابلو روی یك دیوار بهتر است همگی را در یك سایز انتخاب كنید و نوع رنگ و بافت قاب‌ها نیز با یكدیگر هماهنگی داشته باشند. تنها در این صورت می‌توانید مجموعه‌ای از آثار هنری را روی یك دیوار به نمایش بگذارید.
23 انواع قاب‌های صاف و صیقلی مانند استیل برای سبك مدرن بسیار توصیه می‌شود و اگر سبك‌هایی مانند روستیك یا نئوكلاسیك در خانه حكمفرماست، می‌توانید از قاب‌های چوبی یا برنز استفاده كنید.
24 هماهنگی مقیاس و اندازه مناسب بین تابلوها و وسایل خانه امری است مهم كه باید به دقت رعایت شود؛ برای مثال اگر قصد دارید بالای كاناپه‌ای به طول ۵/۲ متر تابلویی نصب كنید، بهتر است تابلویی را انتخاب كنید كه حدود دو‌سوم طول كاناپه را دربرگیرد‌ چون معمولا چنین قاب‌هایی در بازار موجود نیست می‌توانید آن را سفارش دهید یا فضای خالی كنار تابلو را با شمعدان‌های دیواركوب پركنید.
25 اگر دوست دارید دیوارهای اتاق‌تان بلندتر (از كف تا سقف) به‌نظر آید، از چند تابلوی عمودی در كنار هم استفاده كنید.
26 اگر می‌خواهید دیوارهای اتاق‌تان پهن و طولانی به‌نظر آید، از چند تابلو افقی در كنار هم استفاده كنید.  • آشغال‌های خانه را كم كنید
یك تیر و دو نشان‌! روش‌هایی را یاد بگیرید كه با آنها از میزان زباله‌های تولیدی خانه شما كم شود؛ با این روش هم شما راحت‌تر هستید و هم كمكی به محیط‌زیست كرده‌اید:

27 مقواها و بسته بندی‌ها را دور نریزید و درصورت امكان از آنها استفاده كنید. می‌توانید جعبه كفش را با كاغذ كادو یا كاغذ رنگی بپوشانید و برای نگهداری CD و لوازم شخصی بچه‌ها از آن استفاده كنید.
28 قوطی‌های شیشه‌ای و پلاستیكی را پس از مصرف شسته و خشك كنید و برای نگهداری مواد‌غذایی از آنها استفاده كنید. شیشه مربا، عسل و سس مایونز برای نگهداری سبزی‌های خشك مناسب است و موجب می‌شود عطر سبزی مدت زمان بیشتری حفظ شود.
29 هنگام خرید به برچسب قابل بازیافت دقت كنید و محصولاتی را خریداری كنید كه زباله كمتری تولید می‌كنند. برخی تولیدكننده‌ها محصولاتی مانند عسل، سس مایونز و شكلات صبحانه را در ظرفی شبیه لیوان بسته بندی می‌كنند. پس از استفاده از این محصولات نه تنها زباله تولید نمی‌شود بلكه یك دست لیوان هم به لوازم آشپزخانه اضافه می‌شود كه قابل استفاده است و دور ریخته نمی‌شود.
30 كنار سینك ظرفشویی و دستشویی سرویس بهداشتی جای مایع پمپی نصب كنید. با این كار می‌توانید مایع دست‌شویی و مایع ظرفشویی را در بسته بندی بزرگ خریداری كنید و به‌تدریج در این ظروف بریزید و علاوه بر استفاده راحت‌تر جای چند قوطی پلاستیكی را در سطل زباله‌تان خالی كنید.
31 با ظرف ماست و قوطی شیر برای بچه‌ها اسباب‌بازی و جامدادی لیوانی و قلك درست كنید و با رنگ اكریلیك روی آن را به سلیقه خودتان تزئین كنید
32 برای كاهش حجم زباله‌های‌تر و كمك به تفكیك زباله‌های‌تر و خشك از چند سطل زباله با رنگ‌های مختلف در كنار هم استفاده كنید. پیشنهاد ما این است كه از یك سطل زباله سبز برای پسماندهای خشك و یك سطل زباله قرمز برای زباله‌های‌تر استفاده كنید. درصورتی كه در خانه باغچه دارید یك سطل هم برای سبزی‌ها و پوست میوه‌ها بگذارید و از آن برای تهیه كمپوست استفاده كنید. برای حفظ بهداشت، پیشگیری از آلودگی و مبارزه با حشرات زباله‌های‌تر را در سطل در دار قرار دهید.

عمر كفش‌تان  دو برابر  می‌شود اگر...

با روش‌هایی ساده‌تر از آنچه فكر می‌كنید به شما یاد می‌دهیم،  عمر كفش‌تان را 2 برابر كنید:

33 راه رفتن زیاد می‌تواند مدت كارایی كفش را از بین ببرد؛ بنابراین از كفاش بخواهید لایه نازكی ازكائوچو به تخت كفش بچسباند تا از جذب آب و لیزخوردن جلوگیری و به‌مدت كارایی آن اضافه شود. با این كار می‌توان طول عمر كفش را به حدود ۶ تا ۷سال افزایش داد.
34 پاشنه نخستین قسمت از كفش است كه از بین می‌رود، به‌خصوص اگر زیاد راه می‌روید یا روی پا می‌ایستید. هنگام خرید كفش یك جفت ته پاشنه پلاستیكی تهیه كنید و درصورت نیاز آن را جایگزین پاشنه قدیمی كنید تا كفش ۱۰برابر بیشتر دوام بیاورد. به محض فرسوده شدن و ظاهرشدن میخ پاشنه بلافاصله برای تعمیر آن اقدام كنید.
35 هنگام خرید كفش از هر نوع جنسی كه باشد، آن را با اسپری مخصوص ضد‌آب بپوشانید تا در مقابل جذب آب باران و هر نوع مایع، محافظت شود. سالی ۴بار ابتدای هر فصل این كار را تكرار كنید. درصورت خیس شدن كفش چرمی، آن را در دمای اتاق خشك كنید.
36 برای حفظ شكل و ظاهر كفش به‌خصوص كفش‌های خیس كه هنگام خشك شدن از شكل می‌افتند، آنها را پر از روزنامه كنید. چكمه‌ها را نیز در حالت خوابیده قرار دهید.
37 برای ایجاد ظاهر بهتر در كفش‌های كهنه، آنها را با استفاده از واكس تمیز كنید، روی كفش‌های چرمی را با ماده نرم‌كننده چرب كنید تا چربی به چرم برگردد و باعث نرمی كفش شود.
38 برای پوشاندن خط‌های ایجاد شده روی كفش از واكس‌های كم رنگ‌تر از كفش استفاده كنید.
39 بهترین روش محافظت كفش از گرد و خاك قراردادن آنها در كمد است. پوشش‌های پلاستیكی باعث خشك شدن كفش می‌شود. درصورت قراردادن كفش روی جاكفشی، فاصله‌ای بین آنها ایجاد كنید، زیرا قرارگرفتن كفش‌های چرم كنار كفش‌های ورنی باعث رنگ دادن آنها به یكدیگر می‌شود.
40 كفش‌ها را در كمدی با دمای اتاق نگه داری كنید. هوای گرم باعث جمع شدن كفش‌های چرمی می‌شود. قراردادن كفش‌های خیس یا مرطوب در جعبه باعث بوی نامطبوع، رشد باكتری و كپك می‌شود.
41 برای حفظ شكل اولیه كفش بهتر است هر از چند گاهی از كفش دیگر استفاده كنید. پیشنهاد می‌شود هفته‌ای ۲ یا ۳بار از كفش دیگری استفاده كنید تا طول عمر كفش‌های‌تان بیشتر شود.
42 اگر هنگام پوشیدن كفش با مشكل روبه‌رو می‌شوید، از پاشنه‌كش كفش استفاده كنید تا قسمت پاشنه آسیب نبیند.

  • مواد شوینده هم جایی دارند
مواد شوینده را نمی‌توانید هر جایی دل‌تان خواست قرار دهید. برای بهترین استفاده روش‌های مناسب نگهداری وجود دارد. بهترین روش برای نگه‌داری مواد شوینده را ما به شما توصیه می‌كنیم:
43 مایع ظرفشویی را در ظروف مخصوص كه به دیوار نصب می‌شوند، نگهداری كنید. این محفظه‌ها را می‌توان به دیوار آشپزخانه و جایی نزدیك سینك ظرفشویی و كنار شیر آب نصب كرد. برای این كار، لازم است ابتدا با دریل، سوراخی در فاصله بین كاشی‌ها ایجاد كرده و با استفاده از پیچ و رول پلاك جای مایع ظرفشویی را به دیوار نصب كرد. در این صورت، لازم نیست هنگام ظرف شستن با دستكش مرطوب قوطی مایع ظرفشویی را برداشته و دوباره سر جایش بگذارید و در عوض به راحتی می‌توانید با فشار انگشت مقدار مناسب مایع ظرفشویی را برداشته و استفاده كنید.
44 درصورت نصب محفظه مایع شوینده دیواری می‌توانید از مایع ظرفشویی در بسته‌بندی بزرگ كه ارزان‌تر و به صرفه‌تر هم هست و با توجه به تولید زباله كمتر به حفظ محیط‌زیست كمك می‌كن‌د، استفاده كنید
45بهتر است پودرهای شوینده را هم از بسته‌بندی كاغذی‌شان خارج كرده و در ظروف مخصوص پلاستیكی و شیشه‌ای كه برای این كار طراحی شده‌ند، بریزید. با این كار مرطوب و نمناك بودن دست‌ان موجب چسبیدن پودرها به هم نمی‌شود.
46 مواد سفیدكننده را به اندازه نیاز و در بسته‌ندی‌های كوچك خریداری كنید و طبق دستورالعمل روی بسته‌ندی از آنها استفاده كنید. پس از استفاده هم در آنها را بسته و در همان بسته‌ندی خودشان نگهداری كنید. این محصولات را جدا از مواد خوراكی و ظروف غذاخوری و دور از دسترس بچه‌ها قرار دهید.طبقه بندی: دكوراسیون اتاق نشیمن،  دكوراسیون آشپزخانه، 

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا مرد حافظه ایران)