تبلیغات
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی - از تغییــر دكوراسیون نترسیــد
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی
 این خانه شماست و نخستین حقی كه دارید این است كه آن را مطابق سلیقه خودتان بچینید. برای چیدمان هر بخش از خانه، غیر از اعمال سلیقه، باید نكاتی را در نظر بگیرید. نكاتی كه به شما كمك خواهد كرد خانه‌ای شادتر و فضایی بهتر برای زندگی داشته باشید. این تیپ‌های كوچك به شما نشان می‌دهد هر چقدر فضای خانه كوچك باشد و تغییر به‌نظر غیرممكن برسد، باز هم می‌توان كارهایی كرد. برای اینكه باور كنید، تصاویر قبل و بعد از تغییر این خانه و نكاتی كه برای تغییر درنظر گرفته شده را ببینید.

راهرو، معرف خانه شماست. جایی است كه هرچند شما وقت زیادی را در آن نمی‌گذرانید اما ابتدای ورود به خانه، نخستین جایی كه می‌بینید همین بخش است. پس باید آن را گرم و صمیمی دكور كنید. یك رنگ گرم روی دیوارها می‌تواند ورودی خوبی برای خانه شما بسازد. بهتر است روی زمین یك فرش زبر بگذارید تا مهمانان بتوانند كفش‌های‌شان را روی آن درآوردند و كثیفی كفش‌ها به بقیه خانه راه پیدا نكند. یك نیمكت كوچك می‌تواند به فرزندان شما كمك كند بدون زحمت روی آن بنشینند و كفش‌هایشان را درآورند. یك كمد یا جالباسی یا حتی چند سبد كنار راهرو بگذارید. این گنجه‌های كوچك كمك می‌كند وسایلی كه لازم نیست داخل خانه بیاورید را در آن بگذارید تا خانه به هم نریزد. اگر فضای ورودی شما كوچك است، نصب یك آینه می‌تواند فضا را بزرگتر از چیزی كه هست نشان دهد. در عین حال می‌توانید موقع خروج از خانه، ظاهرتان را در آینه چك كنید.
آشپزخانه‌ای كوچك، تاریك و به‌هم ریخته، اصلا جایی مناسب و آرام‌بخش برای شروع یك روز خوب نیست. مخصوصا اگر در آشپزخانه غذا می‌خورید، باید به آرام‌بخش بودن فضا بیشتر دقت كنید. كابینت‌های تیره‌رنگ كه روی آنها پر از وسیله است، فضای شما را كوچك‌تر از چیزی كه هست نشان می‌دهد. برای روشن كردن فضا می‌توانید كابینت‌ها را سفید كنید. باز هم برای این‌كه نور طبیعی بیشتری به آشپزخانه بیاید، والان‌های پرده را بردارید و فقط بخش زیری آن سر جایش باقی‌ بماند. همانطور كه می‌بینید تمام وسایل غیرضروری از روی كابینت‌ها برداشته شده‌اند تا فضای خلوت باعث شود سرعت عمل بیشتری در آشپزخانه داشته باشید. آشپزخانه فضای شلوغی است و شما باید بتوانید به راحتی در آن، كار انجام دهید. شلوغی بیش از حد فضا باعث می‌شود نتوانید وسایل مورد نیازتان را به راحتی پیدا كنید. برای خلوت‌تر كردن فضا می‌توانید از مایكروفر یا فر توكار استفاده كنید.
 شما یك اتاق كوچك برای كار دارید. پس نباید زیاد شلوغش كنید. مشكل این اتاق این است كه كلی فضای استفاده نشده دارد و به جای آن، روی میز، درست جایی كه باید خلوت باشد پر از شلوغی و درهم ریختگی است. درحالی‌كه دیوارها خالی است، زیر میز پر از جعبه و سبدهایی است كه جای آنها واقعا زیر میز نیست. برای درست كردن دكوراسیون این اتاق و تبدیل آن به جایی مناسب برای كار، اول از همه به یك قفسه بزرگ نیاز دارید تا بتوانید از فضای خالی روی دیوارها استفاده كنید. اگر روی میزتان پر از كاغذ و یادداشت است می‌توانید یك تخته روی دیوار بالای میز نصب كنید تا بتوانید یادداشت‌های‌تان را به دیواربزنید. سبدها را از زیر پا جمع كنید و آنها را روی طبقات بگذارید. با این روش، دسترسی به آنها راحت‌تر خواهد شد. می‌توانید چیزهایی كه از آنها كمتر استفاده می‌كنید را در سبدهای بالاتر بگذارید.
بدون شك این بخش، شلوغ‌ترین و به‌هم‌ریخته‌ترین قسمت خانه شماست. این اتاق درست نمونه یك اتاق بازی بچه‌ها در غروب یك روز معمولی است. همه چیز كف اتاق پخش شده و نقاشی‌ها بی‌نظم به دیوار نصب شده‌اند. راحت‌ترین كار برای مرتب كردن چنین اتاقی داشتن كمدهای زیاد است. یك كمد پر از قفسه كه بتوانید در آن برای هر گروه اسباب‌بازی یا وسیله نقاشی جایی درنظر بگیرید. برای آویزان كردن نقاشی‌ها و آثار هنری فرزندتان می‌توانید یك بند به دیوار بزنید و نقاشی‌ها را با گیره كاغذ به بند آویزان كنید. با این روش، نقاشی‌ها روی دیوار منظم خواهند شد. در این اتاق 3 جای متفاوت برای بازی، نقاشی و كتاب‌خواندن در نظر گرفته شده. با این روش هیچ‌وقت همه اتاق با هم به هم نمی‌ریزد. می‌توانید كتاب‌های فرزندتان را كنار مبل قرار دهید، وسایل نقاشی را كنار هم بگذارید و وسط اتاق جایی خالی برای بازی كودك درنظر بگیرید. اگر كودك شما شلوغ است، رنگ آبی می‌تواند به آرامش او كمك كند.
در این حمام كوچك، دیوارهای زرد، كاشی‌های آبی، سرویس بهداشتی سفید و پرده حمام رنگارنگ، تركیب شلوغ و نامتناسبی ایجاد كرده. یك آینه تخت و بزرگ كه درست روبه‌روی در نصب شده، بیشتر به فضا آسیب می‌رساند تا خوب به‌نظر برسد. مشكل دیگر این است كه هیچ قفسه‌ای برای گذاشتن قوطی‌های شامپو، خمیر دندان و وسایل بهداشتی دیگر وجود ندارد. برای بهتر كردن این فضا اول از همه، دیوارها سفید شده‌اند و حوله‌های سفید جایگزین زردها شده‌اند. طرح آبی و سفید پرده هم با دیوارها و كاشی‌ها همخوانی دارد و باعث بزرگتر نشان دادن فضا می‌شود. به جای آن آینه بزرگ می‌توانید یك قفسه به دیوار نصب كنید. می‌توانید از این قفسه هم به‌عنوان جعبه كمك‌های اولیه استفاده كنید و هم وسایل بهداشتی دیگر را در آن بگذارید. به در این قفسه هم می‌توانید یك آینه كوچك نصب كنید. بالای آینه یك چراغ نصب كنید. یادتان باشد، عوض كردن شیرآلات به بهبود شكل فضا كمك می‌كند.
 اگر اتاق اضافه‌ای در خانه دارید كه تبدیل شده به انباری، می‌توانید با چند توصیه ساده كاربرد آن را بیشتر كنید. مثلا هم انباری برای نگه‌داشتن وسایل اضافه باشد و هم اتاقی برای كار، بازی یا مهمان. با این‌كه كشوها و كمد كافی به‌نظر می‌رسد اما این اتاق اصلا وسایل خوبی ندارد و تمام وسایل روی هم تلنبار شده است. رنگی كه به دیوار زده شده‌است هم خسته‌كننده و یكنواخت است. رنگ كردن دیوارها به رنگ آبی روشن، حس مرتبی، تمیزی و خنكی به فضا می‌دهد. یك فرش روشن اتاق شما را از حالت انباری درمی‌آورد و آن را شبیه یك اتاق واقعی می‌كند. اگر چند نوع كمد و یك چوب‌لباسی مناسب در انباری داشته باشید می‌توانید هر سری وسیله را در جای مناسب خودش بگذارید تا هم دسترسی به آنها راحت‌تر باشد و هم نظم اتاق بیشتر شود. استفاده از وسایل رنگی در این اتاق آن را به فضایی تبدیل می‌كند كه برای هر كاری مناسب است.طبقه بندی: دكوراسیون اتاق نشیمن، 

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا مرد حافظه ایران)