تبلیغات
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی - آموزش پتینه جعبه اسباب بازی
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلیبا انجام این پروژه می‌توانید یك جعبه چوبی ساده و معمولی را به عنصری چشم‌گیر و دكوراتیو تبدیل كنید. این كار را می‌توانید هم برای جعبه‌های نو انجام دهید و هم برای جعبه‌های قدیمی، اما اگر می‌خواهید این كار را روی جعبه‌های چوبی قدیمی انجام دهید، باید ابتدا با كمك سمباده سطح چوبی جعبه را صاف و یكنواخت كنید و زیرسازی لازم را پیش از كار انجام دهید. با این كار همه گوشه‌های تیز و قسمت‌های ناصاف سطح جعبه، صاف و آماده انجام پروژه می‌شود. برای این پروژه، رنگ قرمز را برای رنگ زمینه انتخاب كرده‌ایم و همچنین از چهار مهر كه به شكل قلب در طرح‌های و رنگ‌های متنوع هستند استفاده می‌كنیم كه به صورت نامنظم و با زاویه‌های مختلف كنار هم قرارمی‌گیرند.

وسایل مورد نیاز:

  • جعبه اسباب‌بازی چوبی و در دار
  • رنگ لاتكس قرمز
  • قلم‌موی رنگ
  • رنگ اكریلیك به رنگ‌های سبز فسفری، سبز چمنی، آبی تیره و قهوه‌ای مایل به قرمز
  • بشقاب
  • غلتك فومی كوچك دستی
  • مهرهایی با الگوی قلب در اندازه‌ها و مدل‌های گوناگون
  • سمباده
  • قلم‌مو و جلادهنده برای پولیشمراحل:
1 - همه سطح جعبه را با قرمز رنگ آمیزی كنید. برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب، دو لایه رنگ بزنید و اجازه دهید كه هر لایه به خوبی خشك شود. 

2 - با كمك غلتك كوچك، حاشیه در جعبه و زوارها را با رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز رنگ‌آمیزی كنید و اجازه دهید كاملا خشك شود.3 - مقداری از رنگ سبز روشن را روی بشقاب قرار دهید و غلتك را به آن آغشته كنید، سپس با كمك غلتك، سطح یكی از مهرهای قلبی شكل را آغشته به رنگ كنید و به صورت نامنظم و اتفاقی و در جهات مختلف مهر را با فاصله روی قسمت‌هایی از سطوح جعبه بفشارید.4 - مهرهای بزرگ‌تر را كه الگوهای قلب متنوع‌تری دارند به كمك غلتك به همین رنگ آغشته كنید و باز هم به صورت اتفاقی و در جهات مختلف با فاصله روی سطوح خارجی جعبه بفشارید؛ فراموش نكنید كه جا برای قلب‌ها با رنگ‌های دیگری نیز بگذارید.5 - مهرها را بشویید و تمیز كنید و این بار این مراحل را با مهرهای متنوعی كه دارید با رنگ سبز فسفری تكرار كنید.6 - بار دیگر مهرها را تمیز كنید و آنها را به رنگ آبی تیره آغشته كنید، سپس چند قلب مختلف را با این رنگ روی سطوح جعبه مهر كنید.7 - بار دیگر مهرها را تمیز كنید، این بار آنها را به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای آغشته كرده و تمام قسمت‌های خالی باقی‌مانده را با قلب‌های مختلف به این رنگ پر كنید، سپس اجازه دهید رنگ قلب‌ها كاملا خشك شود.8 - با استفاده از سمباده‌ای زبر، روی سطح جعبه را سمباده بكشید تا نمای قلب‌ها حالتی طبیعی‌تر و دوست‌داشتنی‌تر به خود بگیرد.9 - برای ایجاد جلوه‌ای گیرا و درخشان‌تر، باید در انتها با كمك قلم‌مویی تمیز، دو لایه جلادهنده روی سطوح جعبه قرار دهید. فراموش نكنید كه قبل از قرار دادن لایه دوم باید اجازه دهید لایه اول كاملا خشك شود.

منبع : مجله اینترنتی Bartarinha.ir
طبقه بندی: دكوراسیون اتاق كودك، 

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا مرد حافظه ایران)