تبلیغات
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی - کم هزینه ترین ایده های دكوراسیونی
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلیبهترین پیشنهادها و ایده‌ها برای دكوراسیون، آنهایی است كه با كمك‌شان بتوانید با صرف كمترین هزینه به زیباترین حالت ممكن در دكوراسیون خانه‌تان برسید. درواقع هیچ لزومی ندارد خانه شما یك خانه كامل و بی‌نقص باشد.


 خانه شما باید محیطی باشد كه شما دوستش دارید و از حضور در آن لذت می‌برید؛ برای رسیدن به چنین حالتی در فضا، حتی اجازه دارید قوانین و بایدها را نیز بشكنید و ضرورتی وجود ندارد كه از آنها پیروی كنید.

البته یادتان باشد رسیدن به یك دكوراسیون ایده‌آل و مطلوب اتفاقی نیست و قطعا هر فردی برای رسیدن به دكوراسیون دلخواه خود در خانه باید برای شروع از یك‌سری توصیه‌های كارشناسانه كمك بگیرد و به آنها عمل كند. حال اگر از دكوراسیون خانه خود خسته شده‌اید و احساس می‌كنید كسل‌كننده و تكراری شده با ما همراه شوید؛ كارشناسان «منزل» ایده‌هایی دارند كه با انجام آن‌ها به سادگی می‌توانید با سرعت به تنوع و تحولی كه دوست دارید، برسید:

1. كنترل نور 

شید‌‌ها و پرده‌كركره‌هایی كه از مواد طبیعی مانند بامبو بافته می‌شوند احساسی گرم و آرام در فضا القا می‌كنند. از سوی دیگر، این نوع شید‌ها وسیله خوبی برای حفظ حریم داخلی و هم‌چنین تنظیم و كنترل نور وارد شده به داخل هستند. پیشنهاد ما این است كه برای اتاق خواب‌تان از تركیبی از این نوع شید‌ها و پرده‌های حریر و زیبا استفاده كنید. در این صورت می‌توانید هم از زیبایی و لطافت پرده حریر بهره برید و هم با كمك باز و بسته كردن شید، نور ورودی را كنترل كنید و اتاق را بر حسب نیازتان پر نور یا تاریك سازید.
2. بافت‌ها و الگوها را با هم پیوند دهید

هماهنگی و همسان بودن بیش از حد بافت‌ها و الگوها در دكوراسیون خانه می‌تواند كسل‌كننده باشد. بافت‌ها و الگو‌ها را برای جذابیت بیشتر با هم تركیب كنید. برای مثال پارچه مخمل را در كنار حریر و پارچه طرح‌دار را در كنار پارچه ساده قرار دهید تا بدین‌صورت احساس حاكم بر فضا متعادل شود و پارچه‌ها همدیگر را تعدیل كنند؛ به این ترتیب دكوراسیون جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

3. میز كنار تختی خود را زیبا سازید

می‌توانید با قراردادن مجسمه‌ها، قاب عكس و آباژورهای زیبا روی میز‌های كنار تختی خود، جلوه آن را زیبا سازید و در پی آن دكوراسیون اتاق خواب خود را متحول كنید. هم‌چنین می‌توانید با قراردادن اشیاء و لوازم مورد نیاز در هنگام خواب در داخل كشوهای آن، از شلوغی فضای اتاق جلوگیری كنید. دسته‌بندی كتاب‌ها و مجله‌های مورد علاقه روی میزهای كنار‌تختی از دیگر ایده‌های جالب است.

4. مقداری درخشش به دكوراسیون بیافزایید

وجود مقداری نور در اتاق می‌تواند از یك‌دست شدن دكوراسیون پیشگیری كند. هم‌چنین می‌توانید از یك آینه بزرگ به عنوان نقطه كانونی در دكوراسیون فضا استفاده كنید یا از برق یك گلدان كریستال یا قطعات دكوراتیو نقره روی پیش‌بخاری شومینه بهره برید. هر عنصر كوچك اما پرتلالو و درخشان را به دكوراسیون خانه خود وارد سازید می‌تواند به نحو چشمگیری موثر واقع شود.
5. ایجاد یك مجموعه عكس

یك میز عكس را در نظر بگیرید و آن را به رومیزی شكیلی مزین كنید؛ سپس عكس‌هایی از خود و عزیزان‌تان را كه برای شما دوست‌داشتنی و یاد‌آور خاطرات شیرین است انتخاب كنید و در قاب‌های زیبا روی میز بچینید. چنین مجموعه عكسی را می‌توانید نه تنها روی یك میز عكس، بلكه روی هر سطحی كه در دكوراسیون وجود دارد و برای این كار مناسب است (مثلا پیش‌بخاری شومینه یا میز كنسول) قرار دهید.

6. تغییر جلوه میز پذیرایی

برای ایجاد تنوع می‌توانید شیشه شفاف روی میز پذیرایی خود را با شیشه آینه‌ای تعویض كنید؛ یا برای سطح میز از سنگ مرمری كه دارای قطعات آینه‌ای است بهره گیرید. این كار سبب می‌شود جلوه میز پذیرایی و هم‌چنین اتاق نشیمن خانه به مقدار زیادی متحول شود.

7. خالص‌سازی تركیب رنگی دكوراسیون

یكی از تركیب رنگی‌های آرامش‌بخش و زیبا كه تقریبا همه سلیقه‌ها را راضی می‌كند، تركیب رنگی خنثی شامل كرم، قهوه‌ای و شكلاتی به عنوان تركیب رنگی اصلی است كه همراه با یك رنگ برجسته و چشم‌گیر مانند قرمز گوجه‌ای، آكواریومی و زرد در مبلمان، پرده‌ها و دیوارها یا به عنوان چاشنی در لوازم جانبی مانند كوسن‌ها، ‌گل‌ها و دیگر جزئیات، هارمونی زیبایی پدید می‌آورد. استفاده از یك رنگ واحد برای رنگ چاشنی، سبب افزایش انسجام در دكوراسیون می‌شود و در صورت تكراری شدن دكوراسیون می‌توانید تنها با عوض كردن این رنگ چاشنی با یك رنگ زنده دیگر، جلوه كلی فضا را تغییر دهید.

8. جایی برای وسایل شخصی خود در نظر بگیرید

فضای كوچكی را برای قرار دادن اشیاء و لوازم پر استفاده خود، مانند دسته كلید یا عینك آفتابی در نظر بگیرید تا آن‌ها را همیشه آنجا قرار دهید و پس از استفاده، آنها را دوباره به جای اولشان برگردانید. این كار به دكوراسیون خانه و هم‌چنین زندگی شما نظمی خوشایند می‌دهد.

9. اضافه كردن یك آینه

وجود یك سطح صیقلی و منعكس‌كننده مانند آینه، سبب می‌شود یك فضای كوچك و بسته، بزرگ‌ و دلباز به نظر برسد. توصیه می‌كنیم اگر تا به حال این كار را نكرده‌اید حتما آینه را به دكوراسیون فضاهای مختلف خانه از جمله ورودی، اضافه كنید.

10. انتخاب یك كاناپه مناسب

به گفته اغلب كارشناسان و طراحان، كاناپه بزرگ‌تر همیشه بهتر نیست. یك كاناپه بزرگ می‌تواند نقشه و فضای یك اتاق را به هدر بدهد. پیش از خرید كاناپه حتما فضا را بسنجید و عاقلانه تصمیم بگیرید.
11. طبیعت بیرون را به داخل بیاورید

طبیعت را در مقیاس كوچك در دكوراسیون داخلی خانه خود بگنجانید. برای مثال، دسته‌گل‌های زیبا و سالم یا درختچه‌های زینتی را در دكوراسیون قرار دهید. این كار طراوت و شادابی را به فضای خانه می‌افزاید.

12. اقلام مصرفی را به نمایش بگذارید

اقلام و اشیاء مصرفی از قبیل صابون‌های رنگی و دستمال‌های پنبه‌ای را در ظرفی شیشه‌ای و شفاف قرار دهید. حیرت خواهید كرد وقتی ببینید كه چگونه اشیاء مصرفی می‌توانند به این زیبایی به نظر برسند.

 

ایده‌های كلیدی

·         در هر اتاق می‌توانید اشاره‌ای به رنگ مشكی داشته باشید و از مقداری رنگ مشكی در فضا استفاده كنید.

·         از آویختن قاب‌ها در ارتفاع زیاد جدا بپرهیزید و آنها را در سطح دید بیاویزید (مگر اینكه قصد داشته باشید گستره وسیعی از دیوار را از بالا به پایین بپوشانید)

·         برای شروع یك قطعه را مبنا قرار دهید (مثل یك قالیچه یا كوسن) و مابقی دكوراسیون را حول آن و بر مبنای آن طراحی كنید.

·         همیشه در آخرین مرحله و برای تكمیل جلوه دكوراسیون، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب كنید.

·         لازم نیست چیزها همه با هم هماهنگ و مچ شوند؛ تنها باید همه چیز به هم بیاید!

·         همیشه یك عنصر غیرمنتظره و دور از انتظار را در دكوراسیون بگنجانید.

·         مبلمان را به دیوار نچسبانید.

·         عناصر مختلف را با هم مخلوط كنید.

منبع: مجله اینترنتی برترین ها
طبقه بندی: دكوراسیون اتاق نشیمن، 

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا مرد حافظه ایران)