تبلیغات
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی - كوسن‌های لبه توری/ دکوراسیون مامان بزرگ ها!
بزرگترین مرجع دكوراسیون داخلی
كوسن‌های لبه توری سفید رنگ و ساده كه از قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفتند، هنوز هم جذاب و زیبا هستند. اما اگر به دنبال ایجاد جلوه‌ای نو در آنها هستید، این مطلب را بخوانید تا ایده بگیرید. چند نوع كوسن لبه توری را انتخاب كنید و هر كدام را به نحوه‌های متنوع طرح‌دار كنید.

كوسن‌های لبه توری سفید رنگ و ساده كه از قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفتند، هنوز هم جذاب و زیبا هستند. اما اگر به دنبال ایجاد جلوه‌ای نو در آنها هستید، این مطلب را بخوانید تا ایده بگیرید. چند نوع كوسن لبه توری را انتخاب كنید و هر كدام را به نحوه‌های متنوع طرح‌دار كنید. برای انجام این پروژه كه نوعی رنگ‌آمیزی پارچه است، باید از رنگ مخصوص پارچه استفاده كنید. رنگ پارچه به‌خوبی روی پارچه‌های پنبه‌ای عمل می‌كند اما این نوع پارچه‌ها را باید حتما قبل از رنگ‌كردن و اجرای تكنیك پتینه بشویید و اتو كنید. این‌كار سبب می‌شود تا آهار و برق پارچه كه ممكن است سبب جلوگیری از جذب رنگ شود، از بین برود.

وسایل مورد نیاز:

  • كوسن‌های سفید لبه توری
  • اتو
  • خط‌كش
  • مداد
  • یك ورقه از كاغذی ضخیم
  • رنگ پارچه به رنگ صورتی كم‌رنگ
  • بشقاب
  • غلتك فومی
  • مهرهایی با طرح قلب

مراحل انجام كار:


ابتدا روكوسنی را بشویید و خوب اتو كنید تا سطحی تمیز و صاف به‌وجود آید.


با كمك خط‌كش و با قراردادن آن در جایگاه قطر روكوسنی، مركز روكوسنی را مشخص كنید و با مداد علامتی بسیار كوچك در آن قسمت بزنید.


ورقه كاغذی را داخل رویه كوسن، بین دو لایه روكوسنی قرار دهید تا رنگ از لایه اول به لایه دوم پس‌ندهد.


رنگ صورتی ملایم را روی بشقاب بریزید. غلتك را روی رنگ بغلتانید تا كاملا آغشته به رنگ شود؛ سپس روی سطح مهر قلب را با كمك غلتك به رنگ آغشته كنید و گروه چهارتایی از قلب‌ها را روی روكوسنی مهر كنید؛ طوری‌كه قسمت پایینی قلب‌ها در مركز روكوسنی به‌هم برسند.


سپس بار دیگر مهر را به رنگ آغشته كنید و چهار قلب دیگر مانند آنچه در تصویر می‌بینید روی روكوسنی مهر كنید. سپس بگذارید كاملا خشك شود و سپس روی آن را اتوی داغ بكشید تا رنگ روی پارچه ثابت شود.


شما می‌توانید برای روكوسنی‌های دیگر از مهرهایی با قالب‌ها و الگوهای قلب به شكل دیگر استفاده كنید و تجربه‌ای جدید به دست آورید.

  منبع : مجله اینترنتی برترین ها


طبقه بندی: دكوراسیون اتاق نشیمن، 

درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آموزش تند خوانی و تقویت حافظه ( دکتر سیدا مرد حافظه ایران)